دکتر صدیقه آذری

متخصص زنان و زایمان


تستهای عملکردی مثانه

بی اختیاری ادراری یک مشکل بسیار شایع در میلیونها بیمار است.علامتی آزاردهنده که بسیاری از ابراز آن خجالت می کشند.بدانید که بی اختیاری ادرا ری ،قسمتی از افزایش سن نیست.

این مشکل نتیجه همیشگی بدنبال زایمان یا بعد از یاءسگی نمی باشد،بلکه وضعیتی از مشکل طبی در نظر گرفته می شود که علل و درمانهای متفاوتی دارد.

اگر شما مشکل نشت ادرار یا اشکال در ادرار کردن دارید ابتدا توسط متخصص شرح حال کامل پرسیده شده ود مواردی تست ادراری اوروسیستومتری نواری توصیه می شود.این تست میزان ذخیره و دفع ادرار را بررسی می کند و مشخص می کند که مثانه شما و اسفنکتر ادراری شما خوب کار می کند یا نه.و در موارد بی اختیاری اورژانسی-دفع متناوب ادرار-ریزش ناگهانی ادرار-اختلال در شروع ادرار کردن و حتی گاهی در ادرار کردن با درد و تخلیه ناکامل ادرار و عفونتهای مکرر ادراری ،به تشخیص علل آنها کمک می کند.

در مواردی از بی اختیاری برای استحکام کف لگن ورزشهای کگل توسط متخصص توصیه می شود و گاهی روشهای رفتار درمانی برای کاهش علایم ارایه می شود.

مواردی از بی اختیاری ادراری وجود دارد که با وسایلی مانند پساری و در نهایت روشهای جراحی مخصوص به رفع این مشکل طبی می توان کمک کرد.


آدرس مطب : تهران ، شهرک غرب ، بلوار دادمان ، خیابان فلامک ، نبش چهاراه زرافشان ، کوچه هفتم ، کلینیک آفرنگ
تلفن : 88563201 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مطالب و مقالاتچگونه نوجوان ما دوران بلبخش دوم مقالاتویروس نقص سیستم ایمنی اچ ایا شما تخمدان پلی کیستیبلوغ در دخترانبانوان ایرانی با سندرم تتخمدان پلی کیستیک ، از کوتخمدان پلی کیستیک ،شایعتآدرس مطبصفحه اصلیمراقبت از بارداریکتابچه دوران بارداریگام به گام در هر سه ماههبارداری پرخطرسلامتی و باروری زناناختلالات کف لگنروش های تشخیصی و جراحی کمسندرم تخمدان پلی کیستیکپیامهای کاربرانسایتهای دیگرسوالات پزشکی